In my first trip, I got:
1 gallon milk @ $2.09
1 cottage cheese @ $1.99
1 3-lb Fuji apples @ $2.59
1 bunch bananas @ 88¢
2 boxes juice pouches @ $1.69 = $3.38
1 American cheese slices @ $1.99
4 cans kidney beans @ 55¢ = $2.20
1 bottle apple juice @ $1.29
1 flour tortillas @ 99¢
1 loaf whole wheat bread @ $1.29
1 6-pack applesauce cups @ $1.29
1 jar ground cumin @ 99¢
Tax: 21¢
Total spent: $21.18
In my second trip, I got:
2 large eggs @ $1.09 = $2.18
1 milk @ $2.09
2 12 oz shredded cheese @ $2.79 = $5.58
Total spent: $9.85
Total spent on two trips: $31.03
![Bookmark and Share](http://s7.addthis.com/static/btn/v2/lg-share-en.gif)
No comments:
Post a Comment